Nesay Shipping

Afrika İhracat Sertifikaları

(BESC/BSC/ECTN/CTN/BIETC/CNCA/ENS)

24 Kuzey, Doğu, Batı ve Orta Afrika ülkeleri yaptıkları ithalatlarda, yurtdışından gelen mallar için zorunlu olarak Elektronik Kargo Takip Notu istemektedirler. Limana varıştan önce alınması gereken bu evrakın Fransızca kısa adı BSC veya BESC, İngilizce kısa adı ECTN, ENS, CNCC veya BIETC olarak anılmaktadır. Ülkeden ülkeye belge adında farklılıklar bulunsa da temelde aynı nitelikte dökümanlardır ve sadece yetkili acenteler vasıtasıyla düzenlenir.

Nesay Denizcilik olarak aşağıda sıralanan ülkeler için Elektronik Kargo Takip Notu evraklarını her bir ülkeden alınan yetki dahilinde düzenlemekteyiz. Afrika sertifikaları konusunda yetkisi olan uluslararası bir firma olarak hizmet vermekteyiz.

ECTN/ENS/FERI/BESC/BIETC/CNCA sertifikaları her konşimento için alınması gerekli sertifikalardır. Yüklemenin parsiyel veya tam (LCL veya FCL) olması fark etmeksizin, bu sertifikalar gereklidir. Sertifika işlem süreci ortalama üç iş günü sürmektedir. Evrakları bize pdf olarak göndermeniz yeterlidir. Form doldurmak, form ücreti ödemek vb. prosedür ve ilave masraf kalemlerimiz yoktur !

Whatsapp'a geç
1
Daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Merhaba !

Size nasıl yardımcı olabiliriz?